wtorek, 23 lipca 2019

Płonące niebo na warmii - Ruś koło OlsztynaOstatnio zmieniłem body aparatu. Długo zastanawiałem się nad przejściem na pełną klatkę. Analizowałem aparaty i obiektywy do nich. Zastanawiałem się również, czy przy fotografii jaką uprawiam (głównie fotografia krajobrazowa) będę w stanie wykorzystać potencjał pełnej klatki. Po przeanalizowaniu tych aspektów oraz kosztów nowych obiektywów przeznaczonych do systemu FX postanowiłem, że zostanę przy niepełnej klatce i kupie nowszy model mojego dotychczasowego aparatu. W związku z tym zamieniłem Nikona D7100 na Nikona D7500. 

Zdjęcia w tym poście to pierwsze kadry krajobrazowe wykonane nowym obiektywem. Co jest zauważalne to na pewno inna matryca. Widoczne jest mniejsze zasięg wyciągania cieni i gaszenia świateł podczas postprodukcji zdjęcia w programie Lightroom. Są za to zauważalne większe możliwości korygowania światła na zdjęciu poprzez korektę jasności EV. 

O podobnym sposobie pracy nad zdjęciem (czyli najpierw korekta EV i dopiero później dopracowywanie ustawień świateł i cieni)  słyszałem od jednego z fotografów pracujących na pełnoklatkowym Nikonie D750.

Wcześniej wykonałem kilka kadrów portretowych moim nowym nikonem i jestem zadowolony z pracy AF. Zdjęcia wydają się być bardzo ostre i jakby matryca miała też większe możliwości w zakresie głębi ostrości.  Ale same możliwości AF będę testował przy kolejnych wyprawach z aparatem :)


Zapraszam do komentowania zdjęć :)


6 komentarzy:

 1. Jedynie co wychodzi z ust naszych to: wooow!! niezwykły świat i zdjęcia wychodzą z Twojej ręki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jej... dziękuję bardzo :) Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Niebo robi wrażenie. Jakby jakiś armagedon nadchodził. Panuje na tych zdjęciach taki apokaliptyczny klimat. Szczególnie na tym pierwszym. Uwielbiam zdjęcia w tym stylu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo 😀 to mnie motywuje do dalszej pracy 😁

   Usuń
 3. Witaj Łukaszu pierwsze i ostanie zdjęcia są przepiękne piękny rozbłysk zachodzącego słońca na tle trawy pięknie to wygląda. Ja robię zdjęcia Canon EOS 100 D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję Agnieszko :) Takie płonące niebo to nieczęsty widok :)

   Usuń

Dziękuję bardzo za pozostawiony komentarz ! :)