sobota, 15 września 2018

Bruksela i Parlament Europejski w jeden dzień - długo wyczekiwana nagroda


          Na początku września miałem okazję zwiedzenia Brukseli oraz Parlamentu Europejskiego. Wycieczka ta była nagrodą za zeszłoroczny konkurs fotograficzny zorganizowany przez jednego z Posłów do Parlamentu Europejskiego. Zdobyłem tam pierwsze miejsce i oprócz nagród rzeczowych wygrałem również wyjazd do Brukseli :)

       Bruksela to ogromne miasto z zabytkami, pięknymi kamienicami oraz przede wszystkim z Parlamentem Europejskim. Podczas krótkiego pobytu w tym mieście udało mi się zobaczyć ciekawe miejsca, z którym chcę się z Wami podzielić na poniższych fotografiach. 

         Samo miasto to przede wszystkim wielokulturowość. Ogromna liczba ludzi jakich mijałem na ulicach mogłaby zawrócić w głowie. Widziałem tam ludzi o różnych kolorach skóry, różnych narodowościach i wyznaniach religijnych czyli tzw. "multikulti". Osobiście mi się to podoba, lubię takie otwarte miasta. Oczywiście wiąże się to w obecnych czasach z różnymi zagrożeniami... w 2016 r. w Brukseli doszło do zamachu terrorystycznego. Mimo, że od tych wydarzeń minęły 2 lata to na ulicach, szczególnie w ścisłym centrum wyczuwalne jest zagrożenie terrorystyczne. Na ulicach bez przerwy policja jeździ na sygnałach. 


      Oczywiście jest to związane ze specyfiką tego miasta i przejazdami dyplomatycznymi, ale nie tylko. Sami policjanci, nawet w radiowozach, ubrani są w kamizelki kuloodporne. Ponadto często można spotkać uzbrojonych żołnierzy. 


        Belgowie wyciągnęli wnioski z ostatnich głośnych zamachów terrorystycznych, gdzie terroryści wjeżdżali pojazdami w tłum ludzi i zamontowali zapory na najbardziej ruchliwych deptakach, szczególnie widoczne na brukselskiej starówce. Zapory te w szczególnych sytuacjach mogą zostać opuszczone dla przejazdu pojazdów uprzywilejowanych. 


       Koniec o sprawach trudnych i pora skupić się na pięknej Brukseli. Tak jak pisałem wcześniej to miasto oferuje piękne stare miasto, centrum z ciekawymi kamienicami oraz nowoczesne budynki Parlamentu Europejskiego. 

Warunki pogodowe były słabe, niebo zachmurzone i do tego mgły. Musiałem podbijać ISO między 100 a 800, żeby mieć w miarę krótkie czasy, aby wyeliminować poruszenia.

Zapraszam do obejrzenia i komentowania poniższych zdjęć z Brukseli :)
 Pora na zdjęcia z Parlamentu Europejskiego :)Polski ślad na budynku PE.
4 komentarze:

Dziękuję bardzo za pozostawiony komentarz ! :)